Co sbalit dětem na dovolenou?

Co sbalit dětem na dovolenou?

Zná to každý z nás. Blíží se dlouho očekávaná dovolená, těšíme se na ni už od kdy vyšlo první jarní slunce. Myšlenkou na ni jsme se utěšovali vždy, když byl těžký den – vždyť pojedu na dovolenou a tam si všichni odpočineme. V to, že si na vaší dovolené odpočinete, doufáme i my. Abychom Vám k tomu dopomohli nabízíme pár tipů, co nezapomenout sbalit vašim dětičkám, aby byly spokojené a vy jste si mohli odpočinout za každých okolností.

Co budeme na dovolené dělat?

To je velmi důležitá otázka. Měli byste mít alespoň z části promyšlené, jaké aktivity vás a vaše děti čekají nebo mohou zlákat. První balicí výzvou je cestování. Jakýmkoli dopravním prostředkem jedete, cesta na dovolenou zvykne trvat dlouho. Alespoň v dětském pojetí. Jak pobalit děti na cestu? Mít po ruce jídlo, pití, větší miktorénový sáček (kdyby přišlo nevolno) a nějaké ty vlhčené kapesníky by mělo být samozřejmostí. Hračka dle věkové kategorie je také vhodným řešením. Některým se osvědčil tablet ke shlédnutí během cesty – v takovém případě dětem sbalte i sluchátka. Ty se vám sejdou, i když chcete aby nerušeně spali – pomohou jim když je kolem nich velký hluk. Aby dítě neokopalo sedadlo před sebou a mělo všechny své hračky po ruce, určitě se vám sejde kapsář do auta, který nezabere mnoho místa.

Po příchodu dítě bude nadšeno z nového prostředí a bude chtít hned všechno vyzkoušet a vidět. Mluvte s ním o tom, co se bude dít, aby se umělo i ono připravit a vybrat si své aktivity. Pokud jste si vybrali dovolenou u vody, dětem se to určitě bude líbit. Vy, jako rodič, však musíte myslet na tolik věcí… ručník / župan, voděodolný opalovací krém, klobouk, plavky, rukávky / vesta / kolo na plavání, hračky do vody a písku, nafukovačka, slunečník / stínící stan, plenky do vody, botičky do vody, šnorchl na potápění, sluneční brýle… Popřemýšlejte proto, jestli opravdu vše nezbytně potřebujete a také využijete.

U nás to máte jednoduché! Vrácení zboží je možné bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí tovaru. Jednoduše vyplňte www.reklamacniformular.cz a peníze Vám vrátíme.

Na pláž, u vody

Děti málokdy setrvají na jednom místě, a tak je připravte na celý den na slunci a ve vodě. Promyslete si, jak dlouho chcete na pláži zůstat. Sledujte, jak se během dne pohybuje stín a jak se vyvíjejí teploty během dne. V následujících dnech si tak budete umět lépe vybrat místo na slunečník, deku či stan a vaše dítě může svůj polední spánek absolvovat na pláži. Pokud jste si vybrali písečnou pláž, výběr hraček je jednoznačný. Kbelík s formičkami využijí malé i větší děti. Pokud už ale máte doma většího plavce či potápěče, sejde se vám byť malý míček, se kterým se vybavují do sytosti.

Na zahradu

Nebaví je pláž, nebo jste si vybrali klidnější místo pro svoji dovolenou? Poznávat nové věci zábavnou formou mohou vaše dětičky za pomoci knížek s mnoha obrázky. Případně je zabavíte bublinkami z bublifuku.
Odrážedlo, motorka či tříkolka se vám také sejdou. Zabírají sice více místa, ale pokud rádi na dovolené hodně chodíte, zachrání vás i vaše dítě. Pokud bude vaše dovolená “jen” na zahradě, paradoxne se vašemu díteti naskytá mnoha více příležitostí. Trampolína, houpačky, bazének, hlína a malá zvířátka v ní… 😀 Ďeti si mnohakrát najdou zábavu i samy.

Oblečení je základ

V neposlední řadě je třeba myslet na dětské oblečení. Prvořadá je ochrana před sluncem. Nezapomeňte vzít více čepiček, i nějaké lehké tričko s delším rukávem, aby bylo děťátko chráněno proti slunci nejen opalovacím krémem. Kvalitní sandálky poskytnou noze oporu a vzdušnost a minimalizují možnost úrazu. Jsou-li ještě voděsolné, dítě v nich v pohodě zvládne přechod z vody na souš.

Malý Králíček Vám přeje ať přežijete letošní dovolenou v zdraví, v klídku a havně ať nazbíráte mnoha vpomínek s vašimi malými králičky. Protože ty jsou k nezaplacení .

Michael Bourdon

Michael Bourdon

Writer